Strona Archiwalna
III Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu
Informacje o Kongresie

Aplikacja Drogi wodne


Nowa aplikacja do turystyki wodnej

– Zapraszamy do korzystania z aplikacji do nawigacji wodnej – mówił minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk na piątkowej konferencji poświęconej nowemu projektowi dot. turystyki wodnej.

Konferencja aplikacja Drogi wodne 
We współpracy z Urzędami Żeglugi Śródlądowej powstała aplikacja Drogi wodne, dzięki której każdy posiadacz smartfona będzie mógł bezpiecznie nawigować po polskich rzekach.

– Pracujemy nad żeglugą towarową, nad rozwojem retencji, natomiast wciąż nieodkryta w Polsce jest turystyka wodna, wciąż za mało Polaków korzysta z tej formy spędzania wolnego czasu – mówił minister Gróbarczyk. Jak dodał, dlatego też powstała aplikacja oraz strona internetowa gov.pl/drogiwodne.

Aplikacja jest dostępna w Google Play i wkrótce będzie także dostępna na AppStore. Aktualnie znajduje się tam kilkanaście zweryfikowanych i bezpiecznych tras. Kolejne będą sukcesywnie dodawane.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zaprasza wszystkich do współtworzenia projektu i proponowania swoich ulubionych tras. Na adres mailowy info(at)mgm(.)gov(.)pl można wysłać propozycję swojej trasy, która po weryfikacji przez odpowiedni Urząd Żeglugi Śródlądowej trafi do aplikacji.

Docelowo aplikacja będzie rozbudowywana o nowe funkcje, takie jak oznaczanie miejsc na trasie, konta użytkowników, poziom wody i informacje pogodowe.

Pobierz aplikację Drogi Wodne z Google Play

(źródło: Ministerstwo Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej)

Trasy wodne dla każdego - znajdź swoją drogę


Galeria